Magnesy

Magnesy

Magnesy neodymowe są stosowane w różnych urządzeniach służących do poszukiwania przeróżnych metali, minerałów i innych obiektów. Niejednokrotnie stosuje się je w magnetometrach, które służą do pomiaru sił i kierunków pola magnetycznego.

W poszukiwaniach geologicznych lub górniczych, magnesy neodymowe są wykorzystywane do wykrywania minerałów posiadających metale, niniejsze jak np. złoto, srebro, miedź i wiele kolejnych. W takowym przypadku, magnesy neodymowe są wykorzystywane w różnorodnych typach sond magnetycznych, które umożliwiają na precyzyjne wykrywanie i zlokalizowanie źródeł magnetycznych.

Kolejnym przykładem zastosowania magnesów neodymowych w poszukiwaniach jest ich wykorzystanie w magnetycznych separacyjnych procesach, takowych jak separacja metali ze złomu czy usuwanie zanieczyszczeń z ziarna. W takowym przypadku magnesy neodymowe służą do wyłapywania i oddzielania metalowych elementów od innych materiałów.

W poszukiwaniach skarbów magnesy neodymowe mogą także wspomóc w znajdowaniu przedmiotów zrobionych z metalu, takowych jak monety czy broń. Jednakowoż, w takim przypadku należy pamiętać o bezpieczeństwie, bo magnesy neodymowe są bardzo silne i mogą przyciągnąć do siebie nie tylko metale, ale także inne przedmioty albo choćby ciało ludzkie.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *