Geosynthetics clay liner

Geosynthetics clay liner

Rodzaje geokompozytów i ich zastosowanieGeokompozyty to materiały złożone spośród minimum 2 faz: jednej mineralnej (np. piasek, żwir, glina) i jednej organicznej (np. polietylen, polipropylen). Każdy taki geocomposite służy do poprawy właściwości fizycznych i mechanicznych gleby albo skały. Rodzaje geokompozytów to pomiędzy innymi:

Geokompozyty filtracyjne – służą do oczyszczania wód powierzchniowych i podziemnych. Ich budowa składa się spośród warstwy filtracyjnej (np. piasku) i warstwy geowłókniny, która zabezpiecza przed przesiąkaniem i utratą kształtu.

Geokompozyty drenażowe – służą do odprowadzania wody spośród terenów zalewowych albo podnoszenia poziomu wód gruntowych. Ich budowa składa się spośród warstwy drenażowej (np. żwiru) i geowłókniny, która zabezpiecza przed przesiąkaniem i utratą kształtu.

Geokompozyty izolacyjne – służą do izolowania termicznie oraz akustycznie budowli albo urządzeń. Ich budowa składa się z warstwy izolacyjnej (np. wełny mineralnej) i geowłókniny, która zabezpiecza przed przesiąkaniem i utratą kształtu.

Geokompozyty erozyjne – służą do ochrony przed erozją wodną lub wiatrową. Ich budowa składa się spośród warstwy erozyjnej (np. maty spośród piasku) i geowłókniny, która zabezpiecza przed przesiąkaniem lub utratą kształtu.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *