Strona główna PRODUKTY PRODUKTY Okulary 3D Okulary 3D Ściereczki Antybakteryjne Ściereczki Antybakteryjne

      SAMI ZADBAJMY O CZYSTOŚĆ OKULARÓW 3D!


Wydaje się że czasy szklanki z saturatora i idące za tym zagrożenia dla zdrowia mamy już daleko za sobą, ale chyba jednak nie do końca. A to za sprawą kina stereoskopowego i okularów 3D ...


Iluzją trzeciego wymiaru możemy cieszyć się już nie tylko w kinach, ale również w zaciszu domowym, oglądając trójwymiarowe obrazy na ekranach naszych telewizorów, projektorów, monitorów komputerowych czy telefonów komórkowych. Pojawiająca się tu i ówdzie technologia autostereoskopowa nie wymagająca okularów 3D kusi naszą wyobraźnię, jednak długo jeszcze nie trafi do kina profesjonalnego. Póki co na razie czas skazani jesteśmy na okulary.

Odwiedzając kino 3D, niejednokrotnie mamy wątpliwości co do stanu czystości czy skutecznej dezynfekcji oferowanych okularów. Biorąc pod uwagę fakt, że każdego dnia kino odwiedzają setki widzówi, rotacja bakterii jest olbrzymia. Pojawia się więc poważny problem sanitarny, jak  skutecznie z tym walczyć ?
The Housekeeping Research Institute przeprowadził badania analityczne w EMSL Analytical Laboratory w Cinnaminson, NJ  na 7 sztukach losowo wybranych okularów, zarówno spośród tych czyszczonych (4 szt.) jak i nowych, zapakowanych w folię (3 szt.).


Badania wykazały, że wszystkie okulary zawierały bakterie oraz inne mikroorganizmy. Większość z nich  nie stanowiła na  szczęście wiekszego zagrożenia dla zdrowia <bakterie są przecież wszędzie>, jednak jedna para okularów była zanieczyszczona jadowitymi bakteriami gronkowca złocistego  (Staphylococcus Orios) (!) , które mogą powodować zatrucie pokarmowe, zapalenie spojówek, a nawet zapalenie płuc.

     
                        www.GoodHousekeeping.com                                                      www.GoodHousekeeping.com


Laboratorium ustaliło, że najlepszym sposobem na czyszczenie okularów 3D w kinie jest dezynfekcja ściereczkami antybakteryjnymi do okularów 3D, zawierającymi alcohol. Podobny efekt można osiagnąć myciem wodą i mydłem, ale to w kinie nie wchodzi w grę. Zabiegi te są w stanie skutecznie usunać około 95% bakterii. Dla porówniania czyszczenie okularów ”na sucho” daje jedynie 65% skuteczności.

Konkluzja z przytoczonych powyżej badań jest oczywista:

Sami możemy zadbać o własne zdrowie, niezależnie od dezynfekcji okularów przeprowadzanych w poszczególnych kinach.

Zamiast pocierać i rysować szkła własną garderobą, co czynimy powszechnie i niemalże odruchowo przed każdym seansem filmu 3D, wystarczy zaopatrzyć się w specjalistyczne ściereczki antybakteryjne do okuarów 3D. Koszt jednostkowy takiej ściereczki to zaledwie kilkadziesiąt groszy. Ściereczki przydadzą sie także w trakcie seansu, umożliwiając przeczyszczenie okularów w razie potrzeby
.
Ściereczki antybakteryjne obok popcornu czy Coca-Coli powinny zlaleźć się obligatoryjnie w ofercie każdego kina !

źródło: www.GoodHousekeeping.com


JEDNORAZOWE ŚCIERECZKI XPAND  W SASZEKTACH 
Unikalna formuła antybakteryjna.
Certyfikat 13485:2003 ISO

patrz opis produktu ... 
Realizacja: