Strona główna PRODUKTY PRODUKTY Monitory Autostereoskopowe Monitory Autostereoskopowe Co to jest Ultra-DTM  ? Co to jest Ultra-DTM ?

Jak to działa? 

Algorytmy konwersji bazują tu na dwóch ważnych parametrach  głębi  obrazu - na stereopsis ( postrzeganiu  dwuocznym)  i na paralaksie ruchu,  która jest silnym bodźcem do  postrzegania głębi niezalenym od widzenia stereoskopowego.
Ultra-D nie generuje dwóch oddzielnych obrazów (L+P) stereopary lecz buduje obraz 3D  „objętościowo” przed  widzem, wykorzystując układ optyczny przezroczystych warstw refrakcji i dyfrakcji,  które są połączone z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym. Światło poszczególnych subpikseli emitowane  z matrycy  monitora zostaje „wyniesione”  w przestrzeń tych warstw w taki sposób, że generuje coś podobnego do światła dziennego. W rezultacie widz postrzegania obraz jakby  z różnych kierunków obserwacji. Taki układ pól świetlnych (light-fields) tworzy „płynny” obraz stereoskopowy a pole widzenia obserwatora nie jest podzielone na oddzielne strefy oglądalności (stożki). Oznacza to, że nie ma ograniczeń co do liczby widzów oraz nie ma ustalonej pozycji obserwacyjnej w stosunku do ekranu. To pozwala widzowi na swobodne poruszanie się  przed  monitorem i czuć się tak, jakby patrzył na świat przez okno. Zalecany kąt widzenia wynosi około 120 stopni. Patrz schemat poniżej.

Ultra-D może konwertować zarówno obraz 2D i 3D do 2160p  3D glasses-free w czasie rzeczywistym. Efekt głębi  3D może być w pełni regulowany przez użytkownika który może dostosować swoje wrażenia 3D do swoich potrzeb!

 
Realizacja: