Strona główna PRODUKTY PRODUKTY Monitory Autostereoskopowe Monitory Autostereoskopowe Co to jest MultiView ? Co to jest MultiView ?

 AUTOSTEREOKOPIA  SOCZEWKOWA 

Zasada tworzenia obrazu autostereoskopowego w technologii lenicularnej  polega na projekcji na standardowym wyświetlaczu monitorowym LCD Full HD kilku widoków (multiplex offeset) na raz dla rejestrowanej sceny. Stąd wyświetlacze takie nazywane są także MultiView.

Dzięki specjalnej soczewkowej "nakładce" strannie dobranej pod względem zgodności z panelem LCD, montowanej na matrycę, obrazy te mogą być obserwowane na monitorze w kilku strefach jednocześnie, stwarzając iluzję przestrzeni. Każdy piksel na panelu LCD łączy 3 kolorowe subpiksele (czerwony, zielony, niebieski),  (patrz schemat ...).

Wyświetlacz MultiView posiada miliony pikseli tworzących matrycę autostereosko-pową. Nakładka z soczewkami cylindrycznymi jest umieszczana ukośnie na panelu LCD z bardzo dużą dokładnością ~1/100 mikrona. Każda z soczewek obejmuje 28 subpikseli. 

    


Każdy z subpikseli definiuje inny obraz, stąd jedna soczewka pozwala na odzwierciedlenie 28 różnych punktów "perspektywy". Obraz na monitorze autostereoskopowym może być oglądany jednocześnie przez wielu widzów w  28 "strefach" obserwacji.

Monitor autostereoskopowy  obok funkcji 3D umożliwia jednocześnie "bezstratne" wyświetlanie obrazów 2D. 

 
Realizacja: