Strona główna BAKTERIE BAKTERIE
SAMI ZADBAJMY O CZYSTOŚĆ OKULARÓW 3D!


Wydaje się że czasy szklanki z saturatora i idące za tym zagrożenia dla zdrowia mamy już daleko za sobą, ale chyba jednak nie do końca. A to za sprawą kina stereoskopowego i okularów 3D ...Iluzją trzeciego wymiaru możemy cieszyć się już nie tylko w kinach, ale również w zaciszu domowym, oglądając trójwymiarowe obrazy na ekranach naszych telewizorów, projektorów, monitorów komputerowych czy telefonów komórkowych.  Pojawiająca się tu i ówdzie technologia autostereoskopowa nie wymagająca okularów kusi naszą wyobraźnię, jednak długo jeszcze nie trafi do kina profesjonalnego. Póki co przez długi jeszcze czas skazani bedziemy na okulary 3D.

Biorąc  pod  uwagę, że każdego dnia kino odwiedzają setki widzówi, rotacja bakterii jest olbrzymia. Niejednokrotnie mamy wątpliwości co do stanu czystości czy skutecznej dezynfekcji oferowanych w kinie okularów 3D. I tu pojawia sie poważny problem sanitary.
    

The Housekeeping Research Institute przeprowadził badania analityczne w EMSL Analytical Laboratory w Cinnaminson, NJ  na 7 szt. losowo wybranych okularów, zarówno spośród tych czyszczonych (4 szt.)  jak i nowo rozpakowanych z folii (3 szt.).


www.GoodHousekeeping.com


Badania wykazały, że wszystkie okulary zawierały bakterie oraz inne mikroorganizmy. Większość z nich  nie stanowiła na  szczęście wiekszego zagrożenia dla zdrowia <bakterie są przecież wszędzie>, jednak jedna para okularów była zanieczyszczona jadowitymi bakteriami gronkowca złocistego  (Staphylococcus Orios) (!) , które mogą powodować zatrucie pokarmowe, zapalenie spojówek, a nawet zapalenie płuc.

www.GoodHousekeeping.com