Strona główna PRODUKTY PRODUKTY Okulary projekcyjne HDM Okulary projekcyjne HDM HMD 3D Pro HMD 3D Pro

Monitor wirtualny IO-DisplaySystems I-glasses HMD PC/SVGA Pro 3D Stereo
Delta sp.j. - przedstawiciel firmy i-O Display Systems (USA) na rynek Polski
Monitor wirtualny HMD PC/SVGA Pro 3D to przenośny wyświetlacz LCD zakładany na głowę, obsługujący stereoskopowe obrazy 3D generowane przez komputer bądź video-player PAL/NTSC. Urządzenie realizuje wyświetlanie obrazu w wysokiej rozdzielczości za pośrednictwem dwóch wbudowanych mini ekranów LCD. Obraz pary stereo wyświetlany jest jednocześnie, niezależnie na prawym i lewym display’u,stąd wyeliminowane zostało zjawisko „migotania” , męczące w dłuższym czasookresie wzrok, zaś obraz jest czysty i klarowny. Zestaw zawiera dodatkowo wbudowane słuchawki stereofoniczne.
Monitor posiada wbudowaną optykę tworząc wirtualny obraz o przekątnej 70"(1.75m) z odległości 4 m
 
ZASTOSOWANIE :

  • Symulatory wirtualnej rzeczywistości,
  • Zastosowania militarne – obrazy z kamer taktycznych,
  • Zastosowania dla służb cywilnych - np. podgląd obrazu z kamer inspekcyjnych,
  • Śledzenie ruchu zdalnych urządzeń, pojazdów powietrznych, lądowych i podwodnych w pełnej izolacji od otaczającej przestrzeni,
  • Zastosowania techniczne w medycynie, przemyśle, badaniach naukowych,
  • Przenośne stacje robocze,
  • Mobilne projekcje z komputera lub video-playera PAL/NTSC.
Monitor wirtualny HMD PC/SVGA Pro 3D wykorzystywany jest w NASA, US Armii, US Navy, oddziałach taktycznych SWAT, policji, służbach ratowniczych.
 
Badania naukowe wykazały również, (patrz, Hunter Hoffman& David Patterson, 1996), że zastosowanie Virtual Realiry (VR) to doskonałe narzędzie na zmniejszenie bólu pacjenta podczas wszelkich działań medycznych. Stąd też zastosowanie monitora nagłownego video z projekcją wirtualnej rzeczywistości na fotelu dentystycznym czy w gabinecie zabiegowym, to ulga dla pacjenta i znaczna minimalizacja odczuwanego stresu.
HMD  i-Glasses i3 PC (SVGA HR)
HMD  i-Glasses i3 TV (Video Pro HR)

 
Realizacja: