Strona główna 3D KINO PRO 3D KINO PRO

   KINO CYFROWE 3D

 OFERTA DLA KIN                 

 PROJEKTORY / OBIEKTYWY
 SERWERY  DCI
 PROCESORY AUDIO
 EKRANY
 PROJEKCJE 3D
 NAGŁOŚNIENIE 
 OŚWIETLENIE
 AUTOMATYKA I STEROWANIE
 ELEMENTY TECHNOLOGII SCENY
 MULTIMEDIA
 OCHRONA AKUSTYCZNA
 PROJEKTY I REALIZACJA

  INICJATYWA DCI
  
 
TECHNOLOGIA             

  FORMAT DANYCH
  MASTERING
  STANDARDY PROJEKCJI
  BEZPIECZEŃSTWO KOPII
  KLUCZ KDM  

  TECHNIKI PROJEKCJI 3D


CYFRYZACJA KIN
Obserwowany w ostatnich latach postęp technologiczny cyfrowej archiwizacji i projekcji obrazów umożliwił wprowadzenie na stałe do sal kinowych stereoskopii. Technologia stworzona przez Texas Instruments DLP Cinema ™ pozwoliła na prezentacje obrazów 3D z jednego projektora o jakości niemożliwej wręcz do osiągnięcia za pośrednictwem taśmy filmowej 35 mm. 
W chwili obecnej filmy są dystrybuowane do kin za pośrednictwem nośników optycznych, twardych dysków lub transmitowane przez satelitę i „odtwarzane” za pośrednictwem specjalizowanego zestawu - serwera i projektora DCI, umożliwiając nawet realizację premier filmowych w jednym czasie w dowolnym miejscu na świecie!

W Polsce pierwsze projekcje cyfrowe zrealizowano w 2007 w kinie Praha w Warszawie. W tym czasie na świecie funkcjonowało już ponad 6400 ekranów kina cyfrowego, zaś w roku 2010 było już ich prawie 22 tysiące (źródło-ScreenDigest). Większość z nich posiada aparaturę umożliwiającą projekcje 2D /3D.

Dynamiczny rozwój technologii cyfrowej kin pokazuje, że digitalizacja stała się procesem ekonomicznie głęboko uzasadnionym i nieodwracalnym. Pozwala na znaczącą redukcję kosztów rozpowszechniania i związanego z tym ryzyka inwestycyjnego. Jednocześnie badania wykazały, że widzowie są skłonni zapłacić nawet 20-30% więcej za film zrealizowany w technologii 3D.

 

 
Realizacja: